29 Mart 2015 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tivibu Nasıl İzlenir, Ne Kadar Ödenmesi Gerekir?
25/02/2010 17:47

"Tivibu" Nasıl İzlenir, Ne Kadar Ödenmesi Gerekir?

Web TV projesine başlayan TTNET, Tivibu adını verdiği servisle ayda 1 TL'ye 61 kanalın ve filmlerin internetten izlenmesini sağlıyor.

 


TTNET televizyonu internet ile yuttu, adına Tivibu dediği servise başladı. 2009 sonu itibarıyla 6.3 milyon aboneye sahip olan TTNET'in ayda 1 TL ödenen standartpaket servisleri arasında canlı yayını durdurup izleme, kaçırdığınız bir diziyi izleme şansı sunuluyor. Tivibu servisi içinde 1 TL'ye bilgisayar ve internetin olduğu her yerde 61 kanal televizyonu ve filmleri izleme olanağı sunuluyor. Standart pakette yer alan 61 televizyon kanalı, filmler, "Tekrar İzle" ve "Durdur İzle" servisleri için 30 Nisan'a kadar 1 TL'ye abonelik mümkün. Yabancı film, dizilerin olduğu Standart Plus paket ise 30 Nisan tarihine kadar 4 TL'ye abone olunabiliyor.

KUMANDA İZLEYİCİDE

Tivibu hizmeti ile içeriğin kumandasının izleyicinin eline geçtiğini vurgulayan TTNET Genel Müdürü Tahsin Yılmaz, "Yeni nesil yayıncılıkta interneti kullanarak kullanıcıya istediği yayını istediği anda izleme olanağı sunuyoruz. Daha önce Vitamin eğitim programı ile TTNET'in video ve benzeri servisler konusunda deneyimini artırdık. 2010 yılında telefon ve IPTV konusunda yeni servisleri kullanıma sunacağız" diye konuştu. Film ve dizilerin yasal platformdan izleme olanağının doğacağını ifade eden Yılmaz, "TTNET, müzik, sinema ve dizi yapımcılarına ve sanatçılara farklı bir gelir olanağı da sunmuş olacak" dedi. TTNET Genel Müdür Yardımcısı Murat Onuk da servisin farklı alışkanlıklar getireceğini işaret ederek, "Canlı yayını durdurma ve devam etme alışkanlığının yeni alışkanlıklar kazandıracak" diye konuştu. Daha çok internet kullanıcısına katma değer sunmaya çalışan TTNET Tivibu servisiyle içerik ve reklam satışı yaparken tota aşımı ve sınırsız tarifeye geçişten gelir elde etmeye çalışacak. Böylece benzer hizmetleri daha önce abonelerine götüren Digiturk ve Superonline'a güçlü bir rakip gelmiş oldu.

9 DİZİ İZLEYİP KOTAYI AŞABİLİRSİNİZ!

* Ödemeler nasıl yapılıyor? Film izle servisi ve diğer servislerin ödemeleri sonraki ay ADSL faturasına yansıtılıyor. Nisan ayına kadar abone olanlar Standart paket için 1 TL, Standart Plus paket de 4 TL

* Canlı yayın nasıl durduruluyor? 15 dakikaya kadar yayın durdurulabiliyor. Kaldığınız yerden izlemeye devam edebiliyorsunuz.

* İzlenen video görüntüler kotayı harcıyor mu? İzlediğiniz film veya dizinin süresine bağlı olarak 4GB kotası olan abone yaklaşık 5 film veya 9 televizyon dizisiyle kotayı aşabilir.

* Aboneliği değiştirmek gerekir mi? Bu servisi sürekli kullanmak için sınırsız kotaya sahip olmak faturada sürpriz yaşamanızı önleyebilir.

* Nasıl üye olunup izleniyor? İnternetten veya telefonla abone olunuyor. Bilgisayara www.tivibu.com.tr adresinden yazılım indirilip TTNET kullanıcı adı ve şifre ile yayınlar izleniyor. Mac ve Linux kullanıcılarının işi daha zor.

KOTA HIRSIZLARINA DİKKAT!

* İnternette en çok, youtube, facebook gibi sitelerde izlenen videolar.

* Messenger gibi video ve Skype gibi sesli sohbet kotayı tüketiyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ