31 Mart 2015 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kumçatıda Referandum Kavgası: 15 Yaralı
12/09/2010 05:00

Kumçatı'da Referandum Kavgası: 15 Yaralı

Kumçatı'da Referandum Kavgası: 15 YaralıŞırnak'ın Kumçatı beldesinde korucular ile BDP'liler oy kullanma yüzünden birbirine girdi. Kavgada 15 kişinin yaralandığı bildirildi. Şırnak'a baDevamı İçin Tıklayınız...
ŞIRNAK (CİHAN) -

Şırnak'a bağlı 10 bin nüfuslu Kumçatı beldesinde referandumda sandık başına giden korucularla BDP'liler arasında kavga çıktı. Kumçatı İlköğretim Okulu'nda sandık yüzünden içerde başlayan tartışma kavgaya dönüştü. Dışarı taşan kavgada taş, sopa ve bıçaklar kullanıldı. Kavgada biri ağır toplam 8 BDP'li ile 10 korucunun yaralandığı bildirildi.

Askerler kavgaya karışanları birbirinden ayırmak için havaya ateş açtı. Yaralı BDP'liler Şırnak Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Asker, beldede yoğun güvenlik önlemleri aldı.

Şırnak Devlet Hastanesi'ne kaldırılan yaralı BDP'lilerin isimleri şöyle: Kadri Dayan, Yusuf Ayan, M.Beşir Durak, Hacı, Çoşkon, Kadri Ayan, Mehmet Çoşkon, Sait Çoşkon, Ramazan Durak,

Şırnak Valisi Vahdettin Özkan, Şırnak Belediye Başkanı Ramazan Uysal ve Şırnak BDP İl başkanı Abit İke, hastaneye getirilen yaralıları ziyaret ederek, olayların daha da büyümemesi için vatandaşları yatıştırmaya çalıştı.

Vali Vahdettin Özkan, Şırnak'a bağlı Kumçatı'daki olaylara karşı gerekli güvenlik önlemlerinin alındığını ifade etti.

Diğer tarafta yaralanan korucular tedavileri için Cizre Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Cizre'nin girişinde bazı BDP'lilerin yolu kesmeye çalıştığı öğrenildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ